AUTOŘI

Pokud chcete vědět více o autorech článků, příspěvků a videí, pak jste tady správně.

ING. VÁCLAV JACH

Václav je zakladatelem značky Complex Athlete a hrdým propagátorem její filozofie.
 
Miluje zvedání těžkých vah, běhání na horách a silniční cyklistiku. Je fascinován novými poznatky týkající se komplexního životního stylu.
Pokud chcete vědět více, mrkněte na jeho BIO.
C8BF89A7-9390-4BED-8997-EA832A888F85.JPG

JAN TOBIŠKA

Mé jméno je Jan Tobiška a již od svých 11 let se věnuji zdravé stravě, ke které jsem později připojil i jiné aspekty zdravého životního stylu. Bydlím v Čáslavi, kde jsem od útlého věku hrál fotbal, chvíli se věnoval atletice a v sedmi letech jsem začal s judem, u kterého jsem již zůstal.

Bylo to právě judo, které mě donutilo zajímat se o to, co jím, jak vypadám a jaká je má výkonnost. Chuť vyhrávat závody mě donutila zhubnout přebytečný tuk, nabrat svalovou hmotu a zlepšit fyzickou kondici. Co se (nejen) stravy týče, prošel jsem si všemi různými omyly, které si vůbec dokážete představit. Mým cílem je vést vás po cestě zdravého životního stylu, která se bude v maximální míře těmto a dalším omylům vyhýbat. 

 Ještě do začátku roku 2020 byl zdravý životní styl pouze mým koníčkem. Dával jsem rady svým kamarádům, rodinným příslušníkům, nebo mým sledovatelům na sociálních sítích. Tím to ale skončilo. Zvrat přišel při příchodu karantény, kdy jsem začal kvůli znemožněné školní docházce trávit dlouhé dny doma. Chytl jsem tedy příležitost za pačesy a začal jsem sepisovat svůj první manuál „Obnova cirkadiánního rytmu“. Většinu karantény jsem byl ponořen do vědeckých studií, článků a knih, které mě obohacovaly o nové informace a vášeň pro jejich získávání mi od té doby zůstala. Napsal jsem i druhý manuál „Kvalita potravin“, který nabízím v rámci dlouhodobé spolupráce. O své vědomosti jsem se následovně začal dělit se svými sledovateli na Instagramu a články se setkaly s pozitivním ohlasem. Brzy mi došlo, že Instagram je kvůli omezenému množství možného obsahu pouze přechodnou platformou. Byl jsem tedy radostí bez sebe, když mě můj vzor Vašek oslovil, zdali bych neměl zájem o psaní příspěvků na jeho blog, kde bych mohl konečně roztáhnout křídla a psát články se vší parádou. 

Můj věk může u některých z vás vyvolat pochyby o mých znalostech. Neustále se však vzdělávám ve všech oblastech týkajících se zdraví, čerpám z knih, článků, podcastů, videí i osobních setkání. Jsem plný nadšení a touhy ke vzdělání, která mě neustále žene kupředu na mé cestě za vysněnou kariérou holistického poradce pro zdravý životní styl. Zakládám si na upřímnosti a za rady, které vám předávám bych dal ruku do ohně. 

Momentálně trávím 9 měsíců v malém městečku Sharpsville uprostřed Indiany ve Spojených státech amerických. Zlepšení anglického jazyka, schopnost navázat nová přátelství a osamostatnění se jsou jedny z důvodů, proč jsem se pro výměnný pobyt rozhodl. Na téměř rok se ocitám v naprosto odlišném prostředí. Jiné zvyky, jiná rutina i stravování. Schopností komplexního atleta by měla být rovněž schopnost adaptace se na nové prostředí, k čemuž mě současná situace více než vybízí. Během mého pobytu bych vám rád ukázal, že dodržování principů zdravého životního stylu lze praktikovat kdekoliv a kdykoliv a nemusíte přitom ze života vylučovat aktivity, či jídla, která si rádi dopřáváte. Jinými slovy, vše je o rovnováze. 

JAN KOLASA

Jmenuji se Honza Kolasa a sport je mou celoživotní vášní. Bydlím v Ostravě a potkáte mě ve fitku nebo na horách, kde se věnuji trailovému běhu. Ale kde moje cesta začala? 

 

Již na základní škole jsem jako šestiletý kluk našel zálibu v judu. I přes tento útlý věk jsem absolvoval tréninky 3 - 4x týdně a trenéři si po nějaké době všimli mého zapálení. Netrvalo dlouho a přeřadili mě ke starší skupině, kde jsem trénoval 5 let. Bojové sporty jsem si velmi oblíbil a tak jsem vyzkoušel i jiné druhy, jako je například jiu jitsu. Bohužel ani mně se nevyhnuly sportovní zranění. Během přípravy jsem si naštípl loket a tím pro mě sport na nějakou dobu skončil. I přes mou snahu se vrátit zpět k bojovému sportu mi to charakter zranění nedovolil a já se s možností věnovat se nadále tomuto koníčku musel rozloučit.

C327F306-732D-4240-B0C5-685B7D5A7466-F02

Bylo mi doporučeno zraněnou ruku zesílit a já začal cvičit ve fitku. A tehdy jsem se začal zajímat o fitness a naprosto mu propadl. Cvičení jsem se věnoval od 18 let a o pár let později jsem se setkal s crossfitem. Věnoval jsem se tomuto sportu skoro každý den a začal se více zajímat o to, jak tělo funguje a jak správně cvičit. Udělal jsem si instruktorský kurz trenéra fitness a začal jsem pracovat jako trenér ve fitness centru. Ovšem měl jsem nutkání se ještě více vzdělávat a proto jsem se přihlásil na Karlovu Univerzitu obor trenér 1. třídy, kde nyní dokončuji závěrečnou práci. 

 

Před 4 lety jsem se seznámil s Vaškem Jachem, nadchlo mě jeho zapálení pro sport a jeho filozofie komplexního atleta. Stal se mým trenérem, posléze kamarádem a teď kolegou, se kterým tvoříme značku Complex Athlete team. Mým snem je šířit kvalitní informace o zdravém životním stylu a cvičení, školit další budoucí trenéry a předávat naše zkušenosti lidem stejným jako my - milující sport.