top of page

AUTOŘI.

VÁCLAV JACH

C8BF89A7-9390-4BED-8997-EA832A888F85.JPG

Václav je zakladatelem značky Complex Athlete a hrdým propagátorem její filozofie. Miluje zvedání těžkých vah, běhání na horách a silniční cyklistiku. Je fascinován novými poznatky týkající se komplexního životního stylu.

 

Pokud chcete vědět více, mrkněte na jeho BIO.

JAN TOBIŠKA

_DSC2452.jpg

Mé jméno je Jan Tobiška a již od svých 11 let se věnuji zdravé stravě, ke které jsem později připojil i jiné aspekty zdravého životního stylu. Bydlím v Čáslavi, kde jsem od útlého věku hrál fotbal, chvíli se věnoval atletice a v sedmi letech jsem začal s judem, u kterého jsem již zůstal. Bylo to právě judo, které mě donutilo zajímat se o to, co jím, jak vypadám a jaká je má výkonnost. Chuť vyhrávat závody mě donutila zhubnout přebytečný tuk, nabrat svalovou hmotu a zlepšit fyzickou kondici. Co se (nejen) stravy týče, prošel jsem si všemi různými omyly, které si vůbec dokážete představit. Mým cílem je vést vás po cestě zdravého životního stylu, která se bude v maximální míře těmto a dalším omylům vyhýbat.

 Ještě do začátku roku 2020 byl zdravý životní styl pouze mým koníčkem. Dával jsem rady svým kamarádům, rodinným příslušníkům, nebo mým sledovatelům na sociálních sítích. Tím to ale skončilo. Zvrat přišel při příchodu karantény, kdy jsem začal kvůli znemožněné školní docházce trávit dlouhé dny doma. Chytl jsem tedy příležitost za pačesy a začal jsem sepisovat svůj první manuál „Obnova cirkadiánního rytmu“. Většinu karantény jsem byl ponořen do vědeckých studií, článků a knih, které mě obohacovaly o nové informace a vášeň pro jejich získávání mi od té doby zůstala. Napsal jsem i druhý manuál „Kvalita potravin“, který nabízím v rámci dlouhodobé spolupráce. O své vědomosti jsem se následovně začal dělit se svými sledovateli na Instagramu a články se setkaly s pozitivním ohlasem. Brzy mi došlo, že Instagram je kvůli omezenému množství možného obsahu pouze přechodnou platformou. Byl jsem tedy radostí bez sebe, když mě můj vzor Vašek oslovil, zdali bych neměl zájem o psaní příspěvků na jeho blog, kde bych mohl konečně roztáhnout křídla a psát články se vší parádou. 

Můj věk může u některých z vás vyvolat pochyby o mých znalostech. Neustále se však vzdělávám ve všech oblastech týkajících se zdraví, čerpám z knih, článků, podcastů, videí i osobních setkání. Jsem plný nadšení a touhy ke vzdělání, která mě neustále žene kupředu na mé cestě za vysněnou kariérou holistického poradce pro zdravý životní styl. Zakládám si na upřímnosti a za rady, které vám předávám bych dal ruku do ohně. 

Momentálně trávím 9 měsíců v malém městečku Sharpsville uprostřed Indiany ve Spojených státech amerických. Zlepšení anglického jazyka, schopnost navázat nová přátelství a osamostatnění se jsou jedny z důvodů, proč jsem se pro výměnný pobyt rozhodl. Na téměř rok se ocitám v naprosto odlišném prostředí. Jiné zvyky, jiná rutina i stravování. Schopností komplexního atleta by měla být rovněž schopnost adaptace se na nové prostředí, k čemuž mě současná situace více než vybízí. Během mého pobytu bych vám rád ukázal, že dodržování principů zdravého životního stylu lze praktikovat kdekoliv a kdykoliv a nemusíte přitom ze života vylučovat aktivity, či jídla, která si rádi dopřáváte. Jinými slovy, vše je o rovnováze. 

bottom of page